Ekologiczne zegarki - Q&Q Smile Solar

Q&Q Smile Solar - zegarki zasilane energią słoneczną Jakiś czas temu w poście Minimalistyczne zegarki do 150zł  wspominałam wam o ek...

Q&Q Smile Solar - zegarki zasilane energią słoneczną


Jakiś czas temu w poście Minimalistyczne zegarki do 150zł wspominałam wam o ekologicznych zegarkach Q&Q Smile Solar zasilanych energią słonecznąJuż wtedy oglądając stronę internetową Smile Solar, zakochałam się w limitowanej edycji, którą marka jakiś czas temu wypuściła na rynek i uznałam, że zasługuje na osobny wpis.

 Ekologiczne zegarki - kolekcja The Great Man


Limitowana kolekcja Q&Q Smile Solar - "The Great Man" składa się z pięciu, zachowanych w bieli i czerni modeli zegarków, przedstawiających wielkich tego świata z ich cytatami. Każdy jeden obrazuje wizerunek innej postaci historycznej - od Shakespear'a, przez Darwina, po Galileusza. Zarówno ilustracja, jak i tekst znajdują się na pasku wykonanym z antyalergicznego materiału i zgodnie ze standardem - po pełnym naładowaniu energią słoneczną zegarki pracują około 3,5 miesiąca. Jako, że ochrona środowiska jest nieodłącznym elementem wizerunku firmy - wszystkie oferowane zegarki są wyprodukowane z materiałów recyklingowych. Cena, jaką każą nam płacić za jedną sztukę to około 150 złotych.     
ekologiczne zegarki, minimalizm, smile solar

01. William Shakespeare 

"Better 3 hours too soon than a minute too late."

william shakespeare l ekologiczny l minimalistyczny zegarek l biały

 

 02. Napoleon Bonaparte

"The most dangerous moment comes with victory."

smile solar l ekologiczne zegarki l napoleon bonaparte l minimalizm

 

03. Isaac Newton

"By always thinking unto them."

q&q smile solar l minimalistyczne zegarki l biały l darwin l cytat

 

 04. Charles Darwin 

"A man who dares to waste one hours of time has not discovered the value of life."

smiler solar l q&q l minimalistyczne zegarki l minimalizm05. Galileusz

"And yet it moves."

minimalistyczne zegarki l q&q smile solar l design l biały***

Pomimo ilustracji zajmujących 1/2 paska, Smile Solar po raz kolejny pokazało dość minimalistyczne rozwiązanie, co mega mi się podoba, plus - nie spotkałam się z tego typu koncepcją nigdy wcześniej. Jedynym, co mogłabym zrobić po swojemu byłby wybór cytatów. Czwórka zdecydowanie podoba mi się najbardziej. A Wy, co sądzicie?

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Świetny pomysł! W dodatku sama oprawa przyciąga uwagę, a cena wcale nie należy do zbyt wygórowanych. To będzie dość ciekawy pomysł na oryginalny prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 2. miałam sobie kupić któryś z tych solarnych zegarków, ale nie mogę ich nigdzie znaleźć oprócz internetu (gdzie podstawowe modele też przeważnie były wyprzedane), a chciałam najpierw przymierzyć. Ta seria mi się podoba, chociaż jest dosyć oryginalna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ależ one mi się podobają! Genialne! Chyba jeszcze dzisiaj z okazji urodzin sobie zamówię, jeśli znajdę ;) Ciekawa jestem jak jest z tym ładowaniem...

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawy i oryginalny pomysł, ciekawe jak z ładowaniem w zimę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne są te zegarki. Zarówno ich szata graficzna jak i minimalistyczny styl. Nie wiedziałam wcześniej, że w ogóle ktoś produkuje ekologiczne zegarki, a to jest bardzo na plus ;)

  OdpowiedzUsuń

Instagram

Flickr Images