Dlaczego musisz zobaczyć Djerbe? + kilka przydatnych rad przed podróżą

W poprzednim wpisie pisałam Wam, że Djerba to jedno z miejsc, o którym nie mówi się dużo. Nazwałam je niejednokrotnie niedocenionym. Dziś...W poprzednim wpisie pisałam Wam, że Djerba to jedno z miejsc, o którym nie mówi się dużo. Nazwałam je niejednokrotnie niedocenionym. Dziś myślę, że może to i lepiej - wyspa wydaje się być sama w sobie tajemnicza i tkwi w tym jakiś rodzaj magii. Przed podróżą sporo czytałam na jej temat, a mimo to, nadal wydawało mi się, że w sieci ilość informacji jest mocno okrojona. Teraz wiem, że to wszystko trzeba było poczuć na własnej skórze. 


Dlaczego musisz zobaczyć Djerbe?1. Rajskie plaże i lazurowa woda

Wyczytałam, że plaże Djerby są przez wielu uznawane za najpiękniejsze w basenie Morza Śródziemnego. Nie mnie oceniać, bo z krajów oblewanych odwiedziłam jedynie Włochy, ale wierzę na słowo. Nie mogłyśmy przestać zachwycać się drobnym, niemalże białym piaskiem parzącym stopy i niemożliwym do opisania głębokim turkusem morza. Przejrzyście czystego morza. To jest jeden z tych najbardziej magicznych widoków jakie miałam możliwość doświadczyć w życiu.


2. Stosunek cena-jakość

Jeśli marzą Wam się wakacje w egzotycznych klimatach, ale nie stać Was, lub nie chcecie wydawać parunastu tysięcy za wycieczkę - jedźcie na Djerbę. Obiecuję, pod warunkiem wyboru schludnego hotelu, ta wyspa Was nie zawiedzie. Pozwoli Wam za to zobaczyć delfiny w ich naturalnym środowisku i urocze różowe flamingi jesienią. Nie będę mówić Wam o kosztach samodzielnej wyprawy - kompletnie się nie orientuję, ale kiedy sprawdzałam loty, ceny wyglądały kosmicznie. Myślę, że najlepszą opcją jest skorzystanie z oferty biur podróży, oczywiście po dobrym researchu.


3. Street art

Czy są tu jacyś fani street artu? W Erriadh, małej miejscowości w centralnej części wyspy możecie podziwiać inicjatywę paryskiej galerii sztuki i władz tunezyjskich w postaci niesamowitych malowideł na murach domów mieszkańców. W 2004 roku dzięki 150 artystom z całego świata (w tym z Polski) w Erriadh powstało aż 250 niezwykłych obrazów! 4. Akywny wypoczynek

Djerba daje możliwość spróbowania kitesurfingu (na większości plaż znajdzie się ktoś, kto zaproponuje Ci najniższą cenę wyłącznie dziś i wyłącznie dla Ciebie za wypożyczenie sprzętu, lub kilka lekcji). Dodatkowo można pojeździć na quadach, skuterach wodnych, koniach i... wybrać się na Saharę!Jeśli zdecydujesz się wybrać Djerbe jako swoją wakacyjną (lub nie) destynację - mam dla Ciebie

Kilka przydatnych rad przed podróżą


Po pierwsze: 
Nie słuchaj ludzi chcących przekonać Cię jakie niebezpieczeństwo niosą za sobą wakacje na Djerbie. Zamachy są teraz znane krajom arabskim tak samo jak Europie. Danger is everywhere. 

Po drugie: 
Zabierz ze sobą zapas kremów z filtrem. Koniecznie 50 SPF - 30stka przy afrykańskim słońcu nie wystarczy. Skóra podziękuje Ci później.

Po trzecie:
Najszybszym i najtańszym sposobem przemieszczania się po wyspie są taksówki. Za 6km płaciłyśmy ok 3 dinary, czyli około 4 zł.

Po czwarte: 
Prawnie nie można wywozić dinarów (waluty tunezyjskiej) z kraju, więc nie wymieniaj zbyt dużej ilości gotówki, lub zadbaj o znajomych i pozostałości przeznacz na pamiątki :) Niewydane dinary będziesz mogła wymienić z powrotem na euro dopiero na lotnisku.

Po piąte: 
Ogranicz ilość zabieranej elektroniki. Z przywozem nie będzie problemu, ale podczas powrotu do Polski celnicy na lotnisku mogą Cię zatrzymać. W naszym przypadku, trzeba było przekonywać pracownika obsługi celnej, że to co ze sobą mamy (3 telefony komórkowe, 2 ładowarki, powerbank, tablet i ładowarka do tableta) przywiozłyśmy z Polski, a nie kupiłysmy na miejscu.

Po szóste: 
Problemy natury żołądkowej w krajach arabskich to nie mit. I doświadczyłam tego na własnej skórze.. :D" Wszystko wynika z całkowitej zmiany flory bakteryjnej, dlatego przed wylotem warto zażyć środki osłonowe i liczyć że to pomoże. U mnie nie zadziałało, ale nie będę Was straszyć. Ze sobą możecie zabrać dodatkowo węgiel na nieprzewidziane wypadki. :D

Po siódme: 
Jedną z najpopularniejszych atrakcji Djerby oferowaną zarówno przez biura podróży jak i lokalnych sprzedawców jest wyprawa na wyspę flamingów. Z tym że... flamingi na wspomnianej wyspie można zobaczyć wyłącznie jesienią, o czym większość sprzedających wycieczki osób nader często zapomina wspomnieć zainteresowanym :)
Zobacz też post 50 shades of Djerba

You Might Also Like

0 komentarze

Instagram

Flickr Images