Type Keyword and Press Enter to Search
×

cytaty l moda l fashion l fashion week l catwalk


Jako że tegoroczny tydzień mody na sezon jesień/zima dobiegł końca - Vogue opublikował nagrania głosowe zza kulis najważniejszych modowych wydarzeń, a na nich wypowiedzi topowych projektantów z ich własnych pokazów. Część z nich jest zupełnie spersonalizowana i odnosi się stricte do danych kolekcji, ale pojawiają się i takie dość uniwersalne. Nasuwa mi się jeden przewodni wniosek - stagnacja NIE JEST dobra.
  

Najciekawsze wypowiedzi projektantów 

Fall/Winter 2016

Karl Lagerfeld na pokazie Fendi

Zmiana jest rzeczą zdrową. Człowiek nie może całkowicie tej tendencji zaniechać. Ewolucji nie da się zignorować. Czy znam swoją pracę? Nie, tak naprawdę nigdy do końca nie zna się swojej pracy. Musisz bezustannie uczyć się o co w tym wszystkim chodzi, w przeciwnym razie skończysz na cmentarzu, lub wyrzucony na strych. ("Change is a healthy thing. One cannot completely neglect this tendency. The evolution cannot be ignored. I know my job? No, you never know your job. You have to continue to learn what’s going on, if not you end up in the cemetery or in the attic.")

Michael Kors

Jak być stylowym? Musisz poznać siebie i łamać zasady. O to w tym wszystkim chodzi. ("How do you be stylish? You have to know yourself and you have to break the rules. So that’s what this is about")

Victoria Beckham

Ta kolekcja jest odzwierciedleniem ewolucji mojego własnego stylu, a więc rzeczy które kiedyś nosiłam i które chciałam przerobić (“The collection is a reflection of the evolution of my personal style, so things that I have worn in the past that I wanted to rework [...]")

Stella McCartney

Od zawsze chciałam projektować tylko dlatego, ponieważ pragnęłam, żeby kobiety czuły się ze sobą dobrze i żeby cały ten proces był łatwiejszy. Psychologiczny aspekt noszenia ubrań jest tym, co naprawdę napędza mnie w tym, co robię. ("I’ve only ever wanted to design because I wanted to make women feel better about themselves and make that process easier. The psychological side of wearing clothes is really what fuels me to do what I do [...]")

Rick Owens

Ostatnio tworzyłem pokazy w których chodziło o małe fizyczne gesty - eksponowanie penisa, czy kobiety noszące siebie nawzajem i zacząłem zastanawiać się "Jak mógłbym zredukować to do czegoś jeszcze bardziej intymnego?". Pomyślałem - "Ogranicze to do siebie". ("I’ve been doing shows recently that have been about small physical gestures—exposing the penis, women carrying each other—and I was thinking, ‘How can I reduce that to something even more intimate?’ I thought, ‘I’ll reduce it down to me.")
FACEBOOK TWITTER GOOGLE+ PINTEREST

Brak komentarzy: