Type Keyword and Press Enter to Search
×

haute couture l karl lagerfeld l fashion l moda


Jest ikoną świata mody. Działa w wielu dziedzinach, a mimo to wciąż pozostaje niezawodny. Zarządza francuskim domem mody Chanel, projektuje dla Fendi, kreuje własną markę odzieżową, wypuszczając na rynek linie ubrań, akcesoriów, a także kosmetyków firmowanych swoim nazwiskiem, fotografuje (często własne) kampanie modowe, wydaje po brzegi zapełniony jego osobą magazyn "The Karl Daily", posiada niezależną księgarnię "7L" w Paryżu. O kim mowa? 
O panu w siwym kucyku i czarnych okularach -  

Karlu Lagerfeldzie.

  
Dużą przyjemność sprawia mi oglądanie wywiadów z Karlem. Jest postacią, która niezwykle inspiruje, a kiedy zaczyna mówić zamyka wszystkim innym buzie. Zajęło mi to trochę czasu i wymagało ponadprzeciętnego zdecydowania, ale w końcu wybrałam

10 najlepszych cytatów Karla Lagerfelda


1. "I don’t like standard beauty, there is no beauty without strangeness." (Nie lubię wzorcowego piękna. Nie istnieje piękno bez osobliwości)
2. "The minute you think that the past was better, your present is second hand, and yourself becomes vintage - it’s okay for clothes not that great for people (W momencie kiedy myślisz, że twoja przeszłość była lepsza, twoja teraźniejszość jest drugiej jakości, a ty stajesz się zabytkowy - to w porządku w przypadku ubrań, ale nie tak dobre w przypadku ludzi.)
3. "It’s up to you to make everyday as perfect as possible. It’s a question of will and discipline." (To od ciebie zależy, czy sprawisz że każdy dzień będzie tak idealny, jak to możliwe. To kwestia woli i dyscypliny.)
4. "My thing is to work more than the others to show them how useless they are." (Mam w naturze pracować więcej niż inni, by pokazać im jacy są bezużyteczni.)
5. "Don’t look to the approval of others for your mental stability" (Nie uzależniaj swojej psychicznej stabilności od akceptacji innych.) 
6. "Who are fashion’s biggest bloodsuckers? Boring people." (Kim są najwięksi modowi krwiopijcy? To nudni ludzie.)
7. "Never use the word “cheap”. Today everybody can look chic in inexpensive clothes (the rich buy them too). There is good clothing design on every level today. You can be the chicest thing in the world in a T-shirt and jeans — it’s up to you." (Nigdy nie używaj słowa "tanie". Dziś każdy może wyglądać szykownie w niedrogich ubraniach (bogaci też je kupują). Dobry design jest w dzisiejszych czasach dostępny na każdym standardzie. Możesz być najbardziej szykowną osobą na świecie w t-shircie i jeansach - to zależy od ciebie.)
8. "With expensive fashion, the inside should be as perfect as the outside" (Przy drogiej modzie/drogich ubraniach, wnętrze powinno być równie perfekcyjne, jak to co na zewnątrz)
9. "It’s all about taste. If YOU are cheap, nothing helps” (Wszystko zależy od gustu. Jeśli TY jesteś tandetny - nic nie pomoże.)
10. "I like to reinvent myself — it’s part of my job" (Lubię tworzyć się na nowo. To część mojej pracy)
 

FACEBOOK TWITTER GOOGLE+ PINTEREST

Brak komentarzy: