Type Keyword and Press Enter to Search
×
Zastanawiacie się czasem jaką drogą wczołgują się do polskiej blogosfery amerykańskie modowe trendy? Jak to się dzieje, że nagle jest wielkie bum i całą modową stronę Internetu ogarnia furia bluzek z wiązanym dekoltem, falbaniastych koszul bez ramiączek, bomberek i (nie daj boże) chokerów? Inspiracje czerpiemy niezmiennie z tych samych źródeł. 

  Skąd czerpać modowe inspiracje?vogue l magazyn l moda l newsy l trendy

Vogue

Vogue.com - kompedium wiedzy zarówno ze świata haute couture jak i streetwearowych trendów. Jeśli chcemy jasno, zwięźle i na temat to przede wszystkim tam. Zdarzają się oczywiście wyjątki - dziś takowym był artykuł na który przypadkiem natrafiłam, zatytułowany "Are You Obsessed With Your Partner’s Ex?". Chyba nie trzeba nic więcej dodawać.

lookbook l modowe inspiracje l styl l stylizacje l moda

  Lookbook

Na Lookbooku mamy możliwość tworzenia własnego, outfitowego portfolio (->a to moje<-) i przeglądania, lubienia i komentowania cudzych. Szukanie stylizacji zostało na tyle uproszczone, że poza wpisaniem słowa kluczowego, mamy możliwość przeglądania zdjęć ze względu na:
  • zasięg, jaki osiągnęły (najlepsze, najnowsze, najczęściej komentowane)
  • trend (np. biała koszulka)
  • okazję (na co dzień, wieczorowo, ślub, na plażę).
  • styl (pin-up, grunge, punk)
  • lokalizację
Jeśli masz się czym pochwalić to warto chwalić się właśnie tam.
tumblr l platforma blogowa l styl l look l modowe inspiracje

  Tumblr 

Pewnie nie zdajecie sobie sprawy, ale Tumblr o jeden z najbardziej popularnych portali społecznościowych - dokładnie szósty w rankingu. W ciągu miesiąca loguje się na nim 110 milionów ludzi z całego świata, a jednym z najczęściej używanych w nim hashtagów, jest właśnie słowo "fashion". Mnie możecie śledzić na JustynaLis.Tumblr.Com natomiast sprawa z hashtagami podobnie wygląda w serwisie Instagram.
instagram l moda l zdjęcia l stylizacje l styl

 Instagram 

Tutaj bowiem hashtag "fashion" został użyty prawie 300 milionów razy! Na Instagramie jest już chyba każdy ze świata mody - od projektantów, przez modelki, modeli, po dyrektorów kreatywnych marek. Bezsprzecznie królują Kardashianki - Kim Kardashian (@kimkardashian) obecnie mająca niecałe 70 milionów obserwatorów zajmuje 3 miejsce w rankingu najpopularniejszych kont na Instagramie, jej młodsze siostry - Kylie i Kendall także wpisują się w pierwszą 10tkę.
Nowe trendy, kampanie, relacje z pokazów możemy śledzić na profilach domów mody, takich jak: @chaneloffical, @maisonmargiela, @balenciaga. Nie brakuje też instagramów skupiających obecne trendy - @newoutfitters, @dressmyfashion, @getnewfashion, @fashiolista_com, @whowhatwear. Te ostatnie to jak dla mnie lekki shit, bo ze świecą szukać takich, które podlinkowują autorów zdjęć - zwykle to skupisko nieocreditowanych (=kradzionych) fotek. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda moje konto i co na nim publikuję - wpadajcie na @justynaliscom.
we heart it l modowe inspiracje l portal l stylizacje

 We Heart It

Swego czasu najwięcej inspiracji czerpałam właśnie stamtąd. Szukanie zdjęć jest znacznie prostsze, bo na We Heart It występuje możliwość tworzenia albumów tematycznych. Tym sposobem wpisując w wyszukiwarkę słowo "black dress" i zaznaczając opcję "kolekcje" wyskakują nam albumy w ten sposób zatytułowane, lub składające się ze zdjęć oznaczonych wpisanym hashtagiem.
modowe inspiracje l pinterest l bomberka l kurtka l outfit

Pinterest 

Zgodnie z tytułem witryny - światowy katalog pomysłów. Kojarzy mi się z We heart it, bo podobnie jak tam, możemy na swoim profilu tworzyć katalogi tematyczne - w tym przypadku nazywają się one tablicami, do których przypinamy poszczególne zdjęcia. Mody na Pintereście nie brakuje, ale przyznaje, że jeszcze nie zdążyłam się do niego przekonać - We Heart It jak na razie mi wystarcza.
facebook l inspiracje modowe l portal l stylizacje

Facebook

Tutaj idei nie muszę chyba tłumaczyć. Konkretów możecie szukać na profilu Fashion Post - newsy, wywiady, kampanie, sesje, trendy, pokazy...

Skoro listę pozycji kończę na facebooku to mam dla was wiadomość. 
Od poniedziałku możecie śledzić mnie również tam.


 

FACEBOOK TWITTER GOOGLE+ PINTEREST

Brak komentarzy: