Type Keyword and Press Enter to Search
×

Wakacje w domu, jak się nie nudzić?

Wiem - teraz w głowie wam plaża, ciepły piasek i słońce odbijające się w tafli wody. Pewnie drink w dłoni i bose stopy. Najlepiej długi leżak, słomiany kapelusz i dobrze dopasowany strój kąpielowy. Albo wygodne trampki i kolejka górska - o gustach nie dyskutujemy.

Co kiedy okazuje się, że w lato nigdzie nie wyjeżdżamy? Kiedy coś idzie nie po naszej myśli i świąt nie będzie? Powodów zawsze jest multum, ale nie będziemy się na nich skupiać. Dziś nie o akcji, a o reakcji, czyli o fajnych pomysłach na wakacje w domu i o tym, jak się nie nudzić. 


.    .    .    .    .    .    .    .    .    .    .

Wakacje w domu, jak się nie nudzić?

 
Już kilka miesięcy wcześniej postanowiłam zrezygnować z wyjazdu na "prawdziwe wakacje". No wiecie - luz i leżenie do góry brzuchem. I te wszystkie wcześniej wspomniane super-wakacyjne-rzeczy. Dlaczego? Przede wszystkim, zdecydowałam, że chcę skupić się głównie na pracy - jakkolwiek zabójczo by to nie brzmiało, w połączeniu ze słowem "wakacje". Że chcę zyskać jak najwięcej doświadczenia. W dalszym ciągu - zmienić nawyki, dodać kilka nowych. Zdobyć wiedzę, jakiej nie udało mi się przyswoić wcześniej. Poświęcić dużo uwagi blogu. Zrealizować nowe projekty. Ułożyć plan na zbliżający się rok. I wiecie co? Ani trochę nie jest mi z tego powodu źle!
Przeciwnie - cieszę się. Do tej pory choroba tylko odrobinę krzyżuje mi plany, ale myśl jest taka, że już jutro obudzę się zdrowa i zacznę działać w 100% tak, jak sobie zaplanowałam.
Okej, zostawmy mnie  i wróćmy do tematu wpisu. No to jak spędzić wakacje w domu i być z nich w pełni zadowolonym?

Wakacje w domu - jak się nie nudzić?

***

1. Zadbaj o siebie

Dwa tygodnie urlopu, czy dwa miesiące wakacji - nieważne. To idealny czas żeby poświęcić go sobie i nauczyć się o siebie dbać. Dzień jest maksymalnie długi, więc o godzinie 19 można spokojnie wyjść pobiegać - bez obawy, że nagle zrobi się ciemno, a nogi zaczną plątać. Dwa tygodnie wystarczą, żeby zweryfikować, czy taka aktywność jest rzeczywiście dla nas. Jeśli tak - po miesiącu można już stanąć przed lustrem i zacząć się zachwycać. Jeśli nie - może joga na świeżym powietrzu, lub Chodakowska przed domem? A po dawce ruchu - długa kąpiel w pachnącym olejku. Potem owocowy deser, maseczka na twarz, książka i balkon. Ja go nie mam, wy - nie marnujcie takiej okazji. To czas, żeby dbać o włosy, paznokcie, ciało. Żeby nie wpychać w siebie śmieciowego, gotowego jedzenia, a poświęcić pół godziny dziennie na zdrowy obiad. I nie zapominać o śniadaniu.

2. Wyrób w sobie nawyk


Przyjęło się, że do wyrobienia w sobie nawyku potrzeba zaledwie 21 dni*. Co to jest, kiedy do dyspozycji mamy całe 2 miesiące wolnego czasu? No nic, no! Więc może by tak zamiast o 9 zacząć wstawać o 7? No dobrze - niech będzie chociaż ta 8. Jeśli założymy, że w wakacje zaczniemy wstawać godzinę wcześniej niż dotychczas - daje nam to dodatkowe 30 godzin miesięcznie, co przekłada się na dwie i pół doby gratis! Wyobrażacie sobie, ile przez ten czas można zrobić?

*nie wiem skąd wzięła się ta teoria, no ale się wzięła
3. Wyjedź

Osobiście uwielbiam krótkie wypady - takie na dwa, trzy dni. I chociaż od paru lat sercem jestem w Anglii - nie uważam, że Polsce brakuje pięknych miejsc. Blisko, daleko - są miasta, które tętnią życiem i pozwalają się w sobie zakochać. Kupując bilety z wyprzedzeniem, zapłacimy naprawdę śmieszne pieniądze, a i na nocleg fortuny wydawać nie trzeba. Tutaj z pomocą przychodzi AIRBNB - świetna alternatywa dla hoteli, przy czym wcale nie ujmująca komfortu podczas pobytu.


4. Czerp z kultury

Lato to czas, w którym kultura ciągnie nas do siebie rękami i nogami - o żadnej innej porze miasta nie są tak pełne dobrej muzyki, kina, sztuki, smacznego jedzenia. Od festiwali, koncertów, wystaw aż huczy - szkoda byłoby nie korzystać. A jeśli nie chcemy ruszać się z domu - do dyspozycji jest zawsze lista książek, filmów i seriali, za które nie zabraliśmy się do tej pory - bo przecież nie było czasu.
 5. Rozwijaj hobby
W końcu na spokojnie, bez wymówek - możemy pisać, grać na gitarze, malować, gotować, robić zdjęcia, grać w kosza - skupiać się na tym co naprawdę sprawia nam frajdę, w czym jesteśmy dobrzy, lub co chcemy robić lepiej. To dwa miesiące na u l e p s z a n i e. Albo pobudzanie kreatywności i wracanie do rzeczy, których nie robiliśmy od lat. Do lepienia z plasteliny i rozwiązywania krzyżówek. Do planszówek, gry w kości i śpiewania karaoke.

6. Poznawaj

Fajnych ludzi, miejsca, języki. Herbatę o smaku hibiskusa, kuchnię meksykańską i księżyc w pełni*. Nowości są super, a straszą tylko nieodkryte. Po co stać w miejscu?


 *pełnia już za dwa dni, bo w nocy z 20stego na 21szego.    .    .    .    .    .    .    .    .    .    .

Dziś mamy 17 lipiec. Zostało więc 45 dni i setki możliwości na fajne spędzenie wolnego czasu - nie marnuj go i zacznij od t e r a z.


PS: Dobrym początkiem będzie polubienie mojej strony na facebooku :)

FACEBOOK TWITTER GOOGLE+ PINTEREST

Brak komentarzy: