Type Keyword and Press Enter to Search
×
hybrydowe paznokcie

Jestem z tych nielicznych, które malują paznokcie "po domowemu". Mocno wypukła krzywizna płytki, czy długie, spiłowane w szpic szpony niekoniecznie leżą w mojej estetyce. Generalnie nie przepadam za bardzo długimi paznokciami - lekko wystające ponad opuszki palców zdecydowanie mi wystarczą.
Naprzeciw wychodzi hybryda, która w przeciwieństwie do żeli - nie wygląda jak doklejony plastik. Co w takim razie stoi na przeszkodzie?
Moje paznokcie mają tendencję do rozdwajania się. Jakiś czas temu sprezentowałam im dość żmudną, ale efektywną kurację olejkiem rycynowym (napiszę o tym kiedy indziej) i poprawa była ogromna. Teraz stan płytki znowu odrobinę się pogorszył i - choć zdania co do wpływu zabiegu na paznokcie są podzielone - moje chyba nie są najlepszymi kandydatami na hybrydowy manicure.

Mimo to, od długiego czasu nie wyobrażam sobie nie mieć pomalowanej płytki - dzięki temu paznokcie stają się mocne, przez co praktycznie się nie łamią. Poniżej sposób w jaki je traktuję - krok po kroku ;)

  • Opiłowanie płytki i odsunięcie lub/i wycięcie skórek
  • Odtłuszczenie paznokci - ja używam zmywacza. To istotny punkt, bo na tłustej powierzchni lakier nie będzie dobrze trzymał.
  • 1 warstwa - baza. Używam "3 w 1. Lakier nawierzchniowy, utwardzacz, nabłyszczacz" z Eveline.
  • 2 warstwa - lakier. Na zdjęciach Salon Pro z lycrą z edycji Kate Moss, od Rimmela.
  • 3 warstwa - top coat, czyli ponownie 3 w 1.


hybrydowe paznokcie

Zdarzają mi się i 4 warstwy, a czasem zamiast bazy nakładam dodatkową warstwę lakieru. Wszystko zależy od krycia. Taki manicure zapewnia mi kilka dni spokoju. Po ok. 4/5 dniach końce zaczynają się lekko ścierać.
To, ile lakier wytrzyma na paznokciach w dużej mierze zależy od stanu płytki. Ze słabych, rozdwajających się paznokci zejdzie dużo szybciej, niż ze zdrowych. 

hybrydowe paznokcie
hybrydowe paznokcie

Domyślam się, że u niecierpliwców moja metoda nie przejdzie. Mnie malowanie paznokci uspokaja (serio) i sprawia przyjemność, więc nie mam problemu by wygospodarować na nie 1,5 godziny tygodniowo :) 

Jeśli podobał Ci się post, koniecznie polub mnie na facebooku
FACEBOOK TWITTER GOOGLE+ PINTEREST

Brak komentarzy: