Type Keyword and Press Enter to Search
×
marmurowe pudełko diy, marmur diy, pojemnik marmurowy

Nasze pierwsze mieszkanie to kawalerka, niecałe trzydzieści metrów kwadratowych i choć naszej dwójce to w zupełności wystarcza (przynajmniej na razie), to z moimi zimowymi futrami, płaszczami, naszymi butami i całym dobytkiem ostatnich lat jest już trochę ciężej. Każda z szaf, szafeczek, szuflad i komód już dawno została spożytkowana na niezmiernie-ważne-rzeczy, a miejsca nadal brakowało. Przestrzeń pod łóżkiem? Odpada. Mamy rogówkę i zmieści się pod nią co najwyżej tektura. Część rzeczy wyprzedanych, reszta wyrzucona. Wolnego miejsca dalej ani widu ani słychu. Wpadłyśmy, nic błyskotliwego, na pomysł kupna kartonowych pudełek. Szukałam, szukałam, szukałam, ale wszystko co znajdowałam było albo za małe, albo brzydkie. Dni mijały, mieszkanie nadal zagracone, aż w końcu nie wytrzymałyśmy i pojechałyśmy do Ikei po najzwyklejsze kartonowe pudełka, z zamysłem zrobienia z nich czegoś praktycznego i ślicznego jednocześnie. I tak powstało....

Marmurowe pudełko DIY 

W wykonaniu banalnie proste, choć przyda się para rąk do pomocy. No i trochę cierpliwości! Koszt takiej zabawy? Pudełka, które wykorzystałam kosztowały w Ikei 16 złotych za dwie sztuki. Jeśli chodzi o wymiary, mają 36 cm wysokości, 56 cm szerokości i 37 cm głębokości, więc są naprawdę pojemne. Marmurową okleinę znajdziecie w sklepach budowlanych np. Liroy Merlin, czy Castorama. Moja pochodzi z LM i kosztowała 17 złotych za sztukę (45cm szerokości i 2 metry długości). W sumie wychodzi 25 złotych za jedno pudełko.

Czego będziesz potrzebować?

  • kartonowego pudełka
  • marmurowej okleiny
  • nożyczek

marmurowe pudełko diy, marmur diy, pojemnik marmurowy
marmurowe pudełko diy, marmur diy, pojemnik marmurowy
marmurowe pudełko diy, marmur diy, pojemnik marmurowy
marmurowe pudełko diy, marmur diy, pojemnik marmurowy

Co dalej? Możesz oczywiście wyciąć z okleiny wymierzone wcześniej prostokąty i nakleić je na karton, ale po raz - jest to dużo bardziej pracochłonne, a po dwa - w miejscach krawędzi pudełko będzie wyglądać nieestetycznie, bo marmurowy pattern nie będzie współgrał.

Dlatego zdecydowanie bardziej polecam Ci mój patent - przyłóż wzdłuż wysokości jednej z krawędzi pudełka okleinę, zostawiając ok 2 centymetry u dołu, by móc później zawinąć ją na spód kartonu. Odklej niewielką część okleiny i przyklej początek równo do kąta prostego. Powoli odklejaj coraz większą ilość okleiny (i tutaj przydadzą się dodatkowe ręce do pomocy), jednocześnie dopasowując tę część bez papieru zabezpieczającego precyzyjnie do ściany pudełka. Tutaj bardzo ważna jest dokładność - nie można tego robić zbyt szybko, bo na powierzchni zaczną tworzyć się pęcherzyki powietrza, które mogą zmienić się potem w zagniecenia i totalnie zepsuć efekt końcowy.

Gdy okleisz już wszystkie boki (ja pominęłam spód i wierzchnią ścianę pokrywki, bo moje pudełka stoją permanentnie na szafie), zostaną Ci brzegi pokrywki. Obetnij okleinę, która została Ci przy oklejaniu ścian bocznych pudełka, zostawiając u góry ponownie jakieś 2 centymetry i zawijając je do środka pudełka. Resztę wykorzystaj do brzegów pokrywki - zrób z nimi to samo, co w przypadku boków i ciesz się ślicznym marmurowym pudełkiem w mieszkaniu! Albo pięcioma :)

marmurowe pudełko diy, marmur diy, pojemnik marmurowymarmurowe pudełko diy, marmur diy, pojemnik marmurowymarmurowe pudełko diy, marmur diy, pojemnik marmurowymarmurowe pudełko diy, marmur diy, pojemnik marmurowymarmurowe pudełko diy, marmur diy, pojemnik marmurowy
Jeśli podobał Ci się wpis, koniecznie polub mnie na facebooku

FACEBOOK TWITTER GOOGLE+ PINTEREST

Brak komentarzy: