Type Keyword and Press Enter to Search
×
jak dbać o włosy, jak mieć piękne włosy, sposoby na zdrowe włosy, pielęgnacja długich włosów

Jak dbasz o włosy? Co robisz, że włosy rosną Ci tak szybko? Jakich preparatów do włosów używasz? Te pytania, od początku mojej internetowej działalności dostaję od Was najczęściej. To zrozumiałe, włosy są w końcu jednym z największych wizualnych atutów. No bo niby kto nie zwraca na nie uwagi?

Jak było kiedyś?

Kondycja moich włosów to jednak suma nawyków, które musiałam wyrobić i tych, z których konieczne było zrezygnować. Kilka lat temu farbowałam włosy co najmniej dwa razy w miesiącu, specyfikami, o których nie miałam pojęcia. Do tego dochodziło rozjaśnianie (no bo jak tu miał ten turkus złapać na ciemno-brązowych włosach?), nie zapominając naturalnie o prostowaniu. Dzień w dzień. Tak toczył się żywot moich włosów, a może raczej w tamtych latach, mojego siana. Kiedy odwidziały mi się wszystkie barwy tęczy na głowie i postanowiłam wrócić do mojego niemalże-czarnego, stwierdziłam, że nie jest dobrze. Obyło się jednak bez rekonstrukcji, zabiegów regeneracyjnych, czy keratyny. Nie musiałam wydawać milionów u fryzjera, ale za to byłam zmuszona zrezygnować z urządzenia, z którym nie rozstawałam się wcześniej na krok - prostownicy. Przez cały ten czas trzymałam się jedynie 4 prostych kroków, którymi dziś się z Wami podzielę. To banały, a jednak miały u mnie kluczowe znaczenie, a to pozwala mi twiedzić, że i u Was mogą mieć podobne. Przeczytajcie!

Jak dbać o włosy? 

4 proste kroki do pięknych i zdrowych włosów

jak dbać o włosy, jak mieć piękne włosy, sposoby na zdrowe włosy, pielęgnacja długich włosów


1. Czesz włosy regularnie
Czesanie to chyba największy banał, a jednak mało kto zdaje sobie sprawę, jak wielkie znaczenie ma w utrzymaniu dobrej kondycji włosów. Rozczesując włosy, zapobiegamy ich mechanicznemu niszczeniu, pozbywamy się kurzu i zanieczyszczeń, które chcąc nie chcąc gromadzą się w ciągu dnia, a dodatkowo pobudzamy krążenie krwi w skórze głowy. To natomiast oddziałuje na cebulki włosów i pobudza je do wzrostu. Czesanie to chyba najtańszy możliwy "zabieg" na włosy, który w tak dużym stopniu wpływa na ich stan zdrowia i wygląd.

2. Ogranicz używanie suszarki i prostownicy
Kiedyś, choć włosy mam niemal całkowicie proste, wydawało mi się, że bez prostownicy nie przeżyję. Codziennie rano, przed wyjściem z domu fundowałam im kilkunastominutowe seanse przegrzewania, a później oczom nie dowierzałam, co te końcówki takie rozdwojone. Prostownice, lokówki i suszarki to nic innego, jak wydzielanie ciepła, które nigdy nie będzie dla włosów zdrowe i naturalne, a na domiar złego dochodzi fakt, że większość z nas nie używa wymienionych urządzeń prawidłowo. Często ustawiana jest zbyt wysoka temperatura, a jeszcze częściej brakuje przy tym pomocy środka termoochronnego, który powinien być użyty podczas każdego inwazyjnego dla struktury włosa zabiegu, jak prostowanie, czy kręcenie. Nie twierdzę, że przyrządy do stylizacji fryzur to samo zło, ale używajmy ich z głową, no i.. możliwie najrzadziej.


3. Odżywiaj się zdrowo
Powiedzenie "jesteś tym, co jesz" ma idealne odzwierciedlenie w przypadku włosów. Zdrowe włosy to nic innego jak zdrowa dieta, bogata w wartości odżywcze, takie jak białko, minerały i witaminy. Osoby odchudzające się w mało świadomy sposób, bądź narażone na większy stres na pewno miały okazję odczuć jak duży wpływ na kondycję włosów i paznokci ma jedzenie. W diecie szczególnie ważne są witaminy z grupy B, witamina A i E (ryby, mięso, nabiał, orzechy, nasiona roślin strączkowych, pełne ziarna), minerały takie jak cynk (migdały, skorupiaki, czosnek), krzem (ziarna zbóż, fasola, świeża pokrzywa, skórka owoców) oraz miedź (orzechy, kakao, wątróbka, nasiona słonecznika).

4. Korzystaj z masek
Odkąd regularnie zaczęłam używać maski do włosów, ani razu nie pokusiłam się o stwierdzenie, że moje włosy są w dotyku suche. Nawilżenie jakie daje jest nieporównywalne z wcześniej używanymi przeze mnie odżywkami, czy preparatami mającymi regenerować strukturę włosa. Dobrze dobrana do potrzeb włosów maska to taki mały lek na całe zło. Ja bardzo lubię serię z Kallosa - kupuję je najczęściej w Hebe, bo tam wybór jest ogromny.Te punkty to nie wiedza tajemna, a jednak wystarczyły mi, żeby zmienić wygląd włosów o 180 stopni. W najbliższym czasie planuję rozbudować temat pielęgnacji, więc możecie spodziewać się, że co jakiś czas włosowe posty będą tutaj wpadać!

Jeśli podobał Ci się wpis, polub mnie na facebooku - będziesz na bieżąco z najlepszymi artkułami.


FACEBOOK TWITTER GOOGLE+ PINTEREST

Brak komentarzy: