Type Keyword and Press Enter to Search
×


Skup się na chwilę i przeanalizuj swoją życiową playlistę. Na pewno masz taki kawałek w głowie, który w jakiś sposób na Ciebie wpłynął. Piosenkę, która pokazała Ci, że możesz patrzeć na świat w inny sposób niż dotychczas. Taką, która dodawała Ci otuchy w gorsze dni. Taką, która była Twoim kopem do działania, gdy kończyła się motywacja. Lub taką, która pomogła Ci przejść przez rozstanie.

Kiedy pomyślę o muzyce, która w jakiś sposób mnie zmieniła, mam w głowie 4 kawałki. Dziś Wam o nich opowiem.
Ride - Lana del Rey

"[...]Saw those dreams dashed and divided like million stars in the night sky. That I wished on over and over again sparkling and broken. But I really didn’t mind because I knew that it takes getting everything you ever wanted and then losing it to know what true freedom is" 


Dokładnie te słowa wytatuowałam na swoim udzie kilka lat temu. Nadal są dla mnie niezwykle ważne i wciąż aktualne. Głównie dlatego, że mówią o nie przywiązywaniu się - do stanu rzeczy, miejsca, ludzi. Lubię tę lekkość w głosie Lany, kiedy mówi, lub śpiewa o przemijaniu. Lubię myśleć, że te przykre momenty, odejścia, upadki i zmiany które na początku wydają się być bolesne - są częścią codzienności. I jedyne co nam pozostaje to wziąć głęboki oddech i iść o krok dalej.
Widzę dziś - Bob One

"Widzę dziś ile potraciłem oczekując zmian.
 Tutaj nic się nie zmienia jeśli nie zmienisz się sam. 
Piszę list, sam do siebie, te litery to mój krzyk. 
Jeśli nie dam sobie szansy, to nie da mi jej nikt"


Kiedy po raz pierwszy usłyszałam "Widzę dziś" miałam może z 15 lat. Pamiętam jak wielkie wrażenie na mnie zrobiła. Po przesłuchaniu jej w całości, czułam się, jak gdyby ktoś wylał na mnie wiadro z zimną wodą. To było jak kadr z filmu - jak gdybym nagle doznała olśnienia, jak gdyby w jednej chwili całe moje postrzeganie świata uległo zmianie o 180 stopni. Czułam, że wszystko w co dotychczas wierzyłam było więcej niż błędne. Jednocześnie czułam, że to jest TEN moment, że właśnie w tej chwili chcę zmienić wszystko, że chcę zmienić siebie, że chcę wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Że "jeśli nie dam sobie szansy, to nie da mi jej nikt".
We might be dead by tomorrow - Soko

"So let's love fully
And let's love loud
Let's love now
'Cause soon enough we'll die"


To jedna z najpiękniejszych piosenek, jakie w życiu usłyszałam. Tyle w niej miłości i to takiej, która nie liczy się z konsekwencjami. Tak często boimy się sparzyć, że nie podejmujemy ryzyka. Tak często nie dopuszczamy do siebie innych, bo boimy się że nas zranią. Tak często nie wykorzystujemy napotykanych szans, bo bez przerwy widzimy czarny scenariusz porażki. Ilekroć pojawiają się w mojej głowie wątpliwości odnośnie czegoś, próbuję pomyśleć o tym, że przecież jutro już może mnie tu nie być. "We might be dead by tomorrow" sprawia, że chce się żyć na 200%.
Wszystko jest stanem umysłu - donGURALesko

"Wszystko jest stanem umysłu, imperium zmysłów
Wynik namysłu, gry logiki i mych słów
Plus wir emocji od tantiem po czubki paznokci"


Kawałek, który nauczył mnie, że w życiu nie można się spinać, jeśli chce się przeżyć je szczęśliwie. Kiedy coś złego działo się w mojej głowie (a zaczęłam słuchać tej piosenki kiedy wspomniane "coś złego" działo się całkiem często) puszczałam sobie ten kawałek i jak mantrę powtarzałam, że wszystko jest stanem umysłu. Działało. To dla mnie niezwykłe, że jedna piosenka może tak mocno wpłynąć na człowieka. Mi pokazała dystans, którego wcześniej nie znałam, a który jest teraz niezbędny w cięższych chwilach.
A jaki kawałek Ty zapamiętasz do końca życia?
FACEBOOK TWITTER GOOGLE+ PINTEREST

3 komentarze:

 1. Świetny wybór tekstu na tatuaż! Też uwielbiam tę piosenkę Lany. I w ogóle ma dużo dobrych tekstów. Ostatnio bardzo mi się podoba "Change" z fragmentem "Change is a powerful thing, People are powerful beings" i tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Change jest piękna! A Lana to mistrzyni w tym co robi, jest niezastąpiona.

   Usuń
 2. Jak tak pomyślałam, to mam same polskie tytuły:
  Ewa Bem "miłość to jest wielki skarb",
  Kalina Jędrusik "bo we mnie jest sex",
  Kora "jestem kobietą",
  Ewa Demarczyk "Tomaszów"

  OdpowiedzUsuń