Type Keyword and Press Enter to Search
×

Zastanawiacie się czasem jaką drogą wczołgują się do polskiej blogosfery modowe trendy? Jak to się dzieje, że nagle jest wielkie bum i całą ubraniową stronę Internetu ogarnia furia bluzek z haftami, falbaniastych koszul, prążków i koralikowych torebek? Źródła zwykle pozostają niezmienne.
A może jesteście podobne do mnie? Piszecie, tworzycie, kochacie modę i wszystkie jej przejawy, ale od czasu do czasu dopada Was nieszczęsne "nie wiem w co się ubrać", "nie wiem o czym pisać" i w ogóle "nie wiem jak żyć"? :) Dzisiaj podzielę się z Wami tym, co inspiruje mnie najmocniej. Napiszę gdzie najczęściej sięgam, żeby zaczerpnąć pomysłu i... uwierzcie mi - to działa.


Skąd czerpać modowe inspiracje?
modowe inspiracje, pomysły na stylizacje, magazyn modowy, serwis o modzie

Magazyny modowe

To od lat jeden z moich ulubionych sposobów na oderwanie się od codziennych obowiązków i przeniesienie w zupełnie inny świat. Plus - to złoty środek na dni, w których brakuje pomysłów - modowe pisma są ich pełne. W wersji papierowej czytam najczęściej Vogue i Harpers Bazaar - sesje zdjęciowe, nadchodzące trendy, wywiady z ludźmi ze świata mody - w tych magazynach jest zupełnie wszystko.
modowe inspiracje, pomysły na stylizacje, magazyn modowy, serwis o modzie

Pinterest

Pinterest jest prawdziwą kopalnią inspiracji! Portal umożliwia przypinanie wybranych obrazków na swoją tablicę i grupowanie ich według własnych zbiorów. Dla przykładu - możesz stworzyć album "Buty" i umieścić w nim zdjęcia wszystkich znalezionych w sieci par, które wpadły Ci w oko. Dodatkowo, serwis widzi jaki content Ci się podoba (określa to na podstawie zdjęć, które przypinasz na swoją tablicę) i dzięki temu selekcjonuje dla Ciebie obrazki, które potencjalnie powinny wpaść w Twój gust.

modowe inspiracje, pomysły na stylizacje, magazyn modowy, serwis o modzie

Lookbook

Serwis w stu procentach poświęcony modzie, w którym miliony użytkowników ma możliwość publikowania swoich stylizacji. Na Lookbooku możesz tworzyć własne, outfitowe portfolio, oraz przeglądać lubić i komentować galerie innych twórców. Szukanie stylizacji zostało na tyle uproszczone, że poza wpisaniem słowa kluczowego, masz możliwość przeglądania zdjęć ze względu na:


  • zasięg, jaki osiągnęły (najlepsze, najnowsze, najczęściej komentowane)
  • trend (np. biała koszulka)
  • okazję (na co dzień, wieczorowo, ślub, na plażę).
  • styl (pin-up, grunge, punk)
  • lokalizację

Jeśli masz się czym pochwalić to warto chwalić się właśnie tam!modowe inspiracje, pomysły na stylizacje, magazyn modowy, serwis o modzie

Serwisy modowe

Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz kupować magazynów modowych, pamiętaj że większość z nich ma w sieci swój odpowiednik w postaci internetowego serwisu. Treści mogą często się powielać, a dostęp do takich portali masz niemalże w trybie instant - o ile oczywiście jesteś "wyposażona" w wi-fi :)modowe inspiracje, pomysły na stylizacje, magazyn modowy, serwis o modzie

Instagram


Na Instagramie hashtag "fashion" został użyty już 564 miliony razy! Portal, jak wiecie, zrzesza ludzi ze świata mody - od projektantów, przez modelki, po dyrektorów kreatywnych marek, no i naturalnie - blogerki :) Nowe trendy, kampanie, relacje z pokazów możesz śledzić na profilach domów mody, takich jak: @chaneloffical, @maisonmargiela, @balenciaga. Nie brakuje też instagramów skupiających obecne trendy - @newoutfitters, @dressmyfashion, @getnewfashion, @fashiolista_com, @whowhatwear. Inspiracji możesz szukać zarówno za pomocą hashtagów, jak i dodając do obserwowanych swoje ulubione konta - dzięki temu Twoja tablica zamieni się w prawdziwą, modową mood board!

modowe inspiracje, pomysły na stylizacje, magazyn modowy, serwis o modzie

Otoczenie

Pamiętam jak ogromne wrażenie zrobił na mnie wyjazd do Mediolanu. Miałam wtedy 17 lat i kiedy oglądałam przechadzających się po mediolańskich uliczkach ludzi, byłam w kompletnym amoku. Wszyscy wyglądali jak modelki i modele wyjęci z topowych magazynów o modzie. To było coś. :) Ale nie trzeba jeździć do Włoch żeby móc się inspirować - stylowych ludzi można znaleźć wszędzie. Kiedy zobaczę na kimś jakieś fajne połączenie - najczęściej myślę o nim przez kilka kolejnych dni, aż w końcu decyduję się je odtworzyć. Jaka to zabawa!
FACEBOOK TWITTER GOOGLE+ PINTEREST

Brak komentarzy: