Type Keyword and Press Enter to Search
×
powiększanie ust efekty, powiększanie ust kwasem hialuronowym przed i po, zabieg powiększania ust, powiększanie ust opinie, usta po kwasie


Nie macie pojęcia jaka jestem podekscytowana, że w końcu nadeszła pora na podjęcie tematu, na który czekałyście (i ja trochę też!) miesiącami! Myślę, że nie skłamię pisząc, że nie było miesiąca kiedy nie dostałam co najmniej kilkunastu pytań o usta - czy je powiększałam, a jeśli tak to gdzie, ile to kosztowało i czy polecam. Nigdy nie ukrywałam, że poddaję się zabiegowi powiększania ust - nie widzę nic złego w samym zabiegu, ani tym żeby mówić o nim wprost. W końcu medycyna estetyczna przeszła już do porządku dziennego i podobnie jak makijaż, wizyta u fryzjera czy w salonie manicure pomaga nam wyeliminować kompleksy i poczuć się ze sobą lepiej. Poza tym - nie dałoby się Was oszukać - na moich profilach społecznościowych wciąż widnieją fotki z ustami a'la przecinek. :D Medycyna estetyczna jest według mnie czymś naprawdę super i choć zdaję sobie sprawę, że w jakimś stopniu przyczynia się do kultywowania idealności, to irytuje mnie kiedy ktoś krzyczy, że powiększanie ust jest be. Szczególnie kiedy ta sama osoba ma paznokcie o długości trzech centymetrów i jeszcze dłuższe, doklejone rzęsy. Nie żebym miała coś przeciwko takim rozwiązaniom, bo nie mam. Po prostu nie lubię tej wszędobylskiej hipokryzji. :)

Ale przejdźmy do sedna! Dzisiaj chcę Wam opowiedzieć o metamorfozie moich ust, o doświadczeniach związanych z zabiegami powiększania kwasem hialuronowym, o tym jak to wszystko przebiega. Na końcu odpowiem na pytania, które najczęściej zadawałyście na moim Instagramie - mam nadzieję, że rozwieję tym samym Wasze wątpliwości. Zaczynajmy!


Gdzie powiększałam usta?

Mam doświadczenia z kilkoma gabinetami - oddawałam się w ręce zarówno lekarzy, jak i kosmetologów, poznałam salony, które z czystym sumieniem mogę polecić, ale i takie, które radziłabym omijać szerokim łukiem. Ostatnio miałam prawie półtoraroczną przerwę od zabiegu i usta zmalały na tyle, że zapragnęłam znów je wypełnić. Zrobiłam spory research i koniec końców zdecydowałam się na wykonanie zabiegu w salonie Art of Beauty (@artofbeautysosnowiec na Instagramie). Gabinet mieści się w Sosnowcu przy ulicy Ordonówny 14, a zabiegi wykonuje Ania Koścień-Rodko, kosmetolog z wieloletnim stażem. Dlaczego wybrałam ten salon? Przede wszystkim dlatego, że przez ostatnie lata nauczyłam się, że czynnikiem decydującym przy wyborze specjalisty powinno być doświadczenie. Na salon Art of Beauty natrafiłam bodajże na Facebooku i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to ogromne portfolio, a będąc wzrokowcem nie da się przejść obojętnie obok tylu pięknie wypełnionych ust. Serio. :) Ania Koścień-Rodko to kosmetolog z ogromną wiedzą i świetnym podejściem (chciałabym żeby każdy specjalista pamiętał o takich rzeczach) - 100% zaangażowania, delikatność, profesjonalizm. To dla mnie super ważne, żeby czuć, że mogę zaufać osobie, która za chwile wbije mi igłę w wargę... :) i w przypadku Ani dokładnie tak było. 


Jak przebiega zabieg powiększania ust?

Na samym początku specjalista przeprowadza krótki wywiad w którym pyta o efekt, jaki chcecie osiągnąć (na podstawie czego dobiera następnie odpowiedni preparat), wcześniejsze zabiegi powiększania ust (jeśli takowe były), informuje o ewentualnych skutkach ubocznych i przeciwwskazaniach do zabiegu. Kolejno oczyszcza usta oraz odcinek wokół nich i znieczula przy pomocy maści z lidokainą (w niektórych miejscach możecie też spotkać się ze znieczuleniem stomatologicznym - bardziej skutecznym, ale mającym przy tym swoje wady). Zwykle po około 15/20 minutach zmywa maść i rozpoczyna nakłuwanie i wprowadzanie preparatu wypełniającego, czyli kwasu hialuronowego. Na samym końcu osoba wykonująca zabieg ma obowiązek poinformować Was jak powinien wyglądać okres rekonwalescencji, co trzeba robić, a czego unikać po zabiegu powiększania ust.


Czy powiększanie ust boli?

Na to pytanie niestety nie da się odpowiedzieć jednoznacznie. Są osoby dla których ten zabieg jest bolesny, są i takie, które go praktycznie nie odczuwają. Podobnie jak chociażby w przypadku robienia tatuażu - dla niektórych jest to ból nie do wytrzymania, dla innych nic wielkiego, a są i tacy, którym takie wiercenie maszynką po skórze sprawia przyjemność! ;) Nie żebym należała do tej ostatniej grupy, ale pamiętam, że tatuowanie uda było dla mnie ciekawym, w całkiem pozytywym sensie, doświadczeniem. :) Znam też osoby,  które wzdrygają się na myśl o pobieraniu krwi i dla których już ono jest niemalże apogeum. ;) W przypadku powiększania ust kwasem hialuronowym wszystko zależy od progu bólu pacjenta, no i.... od ust oczywiście! Każde są inne, jedne bardziej unerwione, drugie mniej. W przypadku kobiet duże znaczenie mają też cykl miesięczny i hormony. Niemniej jednak, etap nakłuwania ust i wprowadzania preparatu nie trwa długo, a dzięki wcześniejszemu znieczuleniu zabieg jest znośny. Na koniec dodam, że z zabiegu powiększania ust korzystałam już co najmniej 6/7 razy i każdy zabieg był pod kątem bolesności inny. 


Czy zabieg powiększania ust jest bezpieczny?

O ile jest wykonywany w odpowiednich do tego warunkach, przez wykwalifikowanego specjalistę. 


Czy usta po wykonanym zabiegu bolą?

Odczuwalna bolesność towarzyszy pacjentce zwykle do kilku dni po zabiegu. U mnie są to maksymalnie 2/3 dni i zupełnie nie przeszkadza mi to w codziennym funkcjonowaniu - delikatny ból odczuwam wyłącznie podczas jedzenia/picia i nieplanowanego przygryzienia wargi. ;)


Ile trwa powiększanie ust?

Zabieg wypełniania ust trwa zwykle około 30 minut.


Czy można osiągnąć efekt pięknych, pełnych ust bez "kaczego dzióbka"?

Tak! Wszystko zależy od umiejętności osoby wykonującej zabieg, od tego w jakie miejsca i jaką metodą wprowadzi preparat. Oczywiście po przekroczeniu pewnego progu, żadne usta nie będą wyglądać naturalnie - trzeba znać umiar i liczyć się z tym, że specjalista może odmówić wykonania zabiegu, kiedy stwierdzi, że wspomniany próg został przekroczony. :)


Ile zabiegów potrzeba aby nadać ustom wymarzonego kształtu?

Wygląd ust po zabiegu to kwestia indywidualna i nawet osobie z wieloletnim doświadczeniem, oszacowanie finalnego wyglądu ust będzie sprawiać problem. :) 

powiększanie ust efekty, powiększanie ust kwasem hialuronowym przed i po, zabieg powiększania ust, powiększanie ust opinie, usta po kwasie

 Tak wyglądały moje usta po pierwszym powiększaniu, czyli efekt po 1ml preparatu.


Czy można powiększyć tylko jedną wargę?

Specjaliście wykonującemu zabieg zależy żeby jak najbardziej sprostać oczekiwaniom pacjentki i oczywiście może wprowadzić preparat wyłącznie do jednej wargi. Może się to jednak wiązać z nienaturalnym efektem końcowym oraz lekko karykaturalnym wyglądem podczas etapu gojenia - tylko jedna warga będzie "naruszona", a więc opuchnięta.


Ile utrzymują się efekty powiększania ust? 

Efekty zabiegu utrzymują się zwykle od 6-12 miesięcy. 


Czy usta wracają do dawnego kształtu?

Kwas hialuronowy, czyli preparat który wstrzykuje się podczas powiększania ust jest substancją, która z czasem się wchłania. Czas degradacji kwasu w tkankach jest różny i zależy od wielu czynników - między innymi od rodzaju samego preparatu, ale i od stylu życia pacjenta czy jego wieku. Usta najczęściej wracają do dawnego kształtu, ale i tutaj wiele zależy od indywidualnych czynników. 


Czy można podczas jednego zabiegu wykorzystać 2 ml preparatu?

Żaden doświadczony specjalista nie powinien zgodzić się na wstrzyknięcie 2 ml kwasu "za jednym zamachem". Grozi to nienaturalnym efektem, asymetrią (usta puchną już podczas zabiegu) i niezadowoleniem pacjentki. Najbezpieczniej jest modelować usta stopniowo, w odpowiednich odstępach czasu i jeśli jeden zabieg nie wystarczy, po konsultacji można umówić się na "dostrzyknięcie" preparatu. 


Powiększanie ust - zalecenia po zabiegu

Przede wszystkim - picie duuuużej ilości wody! Mówiąc prosto, preparat po podaniu jest jak implant - jest twardy, a woda pomaga go odpowiednio nawodnić i sprawia, że przybiera odpowiedni kształt i staje się miękki. Jeśli nie dostarczymy organizmowi odpowiedniej ilości wody po zabiegu, ten proces będzie się wydłużał. Najlepiej pić 2x więcej wody niż na co dzień i stosować się do tego przez dwa tygodnie od zabiegu. Oprócz tego - w czasie rekonwalescencji powinno się unikać naświetlania ust (solarium też się w to wlicza), a w dzień zabiegu gorących napojów.


Ile utrzymuje się obrzęk po powiększaniu ust?

Obrzęk utrzymuje się zwykle do tygodnia od zabiegu.


Powiększanie ust - przeciwwskazania do zabiegu

Sam zabieg nie należy do szczególnie inwazyjnych, ale naturalnie istnieją przeciwwskazania do jego wykonywania. Są to między innymi okres ciąży i karmienia piersią, nadwrażliwość na kwas, stosowanie leków przeciwkrzepliwych, leczenie antybiotykami, skłonności do bliznowców, nowotwory, choroby autoimmunologiczne (np. niewyrównana cukrzyca, nadczynność tarczycy), stany zapalne skóry w tym opryszczka, i kilka innych - ze wszystkimi trzeba się zapoznać i wszystkie warto rozważyć. W końcu chodzi o nasze zdrowie. :)
  

Czy zamiast zwiększenia objętości ust można wyłącznie wyrównać asymetrię?

Jak najbardziej! Zabieg wypełniania ust to nie tylko nadawanie im objętości - kwas hialuronowy może posłużyć także do wyrównania asymetrii, lub podkreślenia konturu ust.


Powiększanie ust - skutki uboczne

Pomimo małej inwazyjności, na kilka dni po zabiegu powiększania ust mogą utrzymywać się: opuchlizna, zaczerwienienie, drobne grudki (które dobrze jest rozmasowywać) i niewielkie krwiaki. Wargi są dużo bardziej wrażliwsze i wymagają przez to sporej dbałości, ale większość skutków ubocznych po zabiegu ustępuje już do tygodnia. Podczas mojego ostatniego powiększania ust w salonie Art Of Beauty w Sosnowcu, już nazajutrz od zabiegu byłam gotowa wyjść z domu - oprócz niewielkiej opuchlizny wyglądałam całkiem normalnie. ;)


Powiększanie ust - przed i po

Trzymajcie się, bo zaraz zobaczycie efekty powiększania ust kwasem hialuronowym na moim przykładzie. Sama nie dowierzam kiedy oglądam te zdjęcia... No to jak, gotowe?


powiększanie ust efekty, powiększanie ust kwasem hialuronowym przed i po, zabieg powiększania ust, powiększanie ust opinie, usta po kwasie
powiększanie ust efekty, powiększanie ust kwasem hialuronowym przed i po, zabieg powiększania ust, powiększanie ust opinie, usta po kwasie
powiększanie ust efekty, powiększanie ust kwasem hialuronowym przed i po, zabieg powiększania ust, powiększanie ust opinie, usta po kwasie
powiększanie ust efekty, powiększanie ust kwasem hialuronowym przed i po, zabieg powiększania ust, powiększanie ust opinie, usta po kwasie

 Łącznie, na przestrzeni ostatnich kilku lat wykorzystałam około 7ml preparatu.

Dlaczego w ogóle powiększam usta?

Natura niestety nie obdarzyła mnie pięknymi, pełnymi ustami o których marzę i gdzieś w trakcie okresu dojrzewania usta stały się moim ogromnym kompleksem. Można by rzec, że praktycznie nie miałam górnej wargi, a kiedy zaczynałam mówić całkowicie już się chowała. Chyba nie muszę tłumaczyć Wam, że z pełnymi (a przede wszystkim - widocznymi ;)) ustami czuję się po prostu dobrze - kobieco i zadbanie. 


To chyba tyle - liczę, że wszystko co przekazałam w tym wpisie jest dla Was zrozumiałe, starałam się pisać możliwie najprostszym językiem i wyjaśnić jak najwięcej. Na koniec dodam jeszcze, że nie uważam, że "jedyne słuszne usta" (jakkolwiek to brzmi :D) to te duże i pełne, ale medycyna estetyczna jest dla ludzi i kiedy tylko pomaga leczyć kompleksy i sprawiać, że czujemy się ze sobą lepiej - jest pięknym tworem!

Post powstał przy współpracy z salonem Art of Beauty w Sosnowcu. 
FACEBOOK TWITTER GOOGLE+ PINTEREST

10 komentarzy:

 1. U Ciebie ten efekt wygląda fantastycznie! <3 Super, że odpowiedziałaś na wszystkie pytania w tym temacie! :)

  MERI WILD BLOG

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! Ja też jestem bardzo zadowolona z efektu, dokładnie taki o jakim marzyłam :)

   Usuń
 2. Co za zmiana! Wow!

  OdpowiedzUsuń
 3. Naprawde ladny efekt u Ciebie:). Ja czasami mysle o tym, ale obawiam sie wkuwania igla, i jak pozniej bedzie bolec przy jedzeniu lub piciu. Ale moze kiedys sprobuje ale nie wiem..
  Pozdrawiam.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przy jedzeniu i piciu nie boli w ogóle - jesli niczym nie zahaczysz oczywiście :)

   Usuń
 4. cześć ciekawie i wyczerpująco czyli... fajnie napisane
  pozdro Gośka
  ps wygląda to po zabiegu rewelacyjnie !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, chciałam zawrzeć w tym wpisie jak najwięcej :)

   Usuń
 5. ten efekt pelnych ust na ostatnich zdjeciach po ilu ml?

  OdpowiedzUsuń